GALWANIZACJA

Jest stosowanie nie tylko w kosmetyce ale również w medycynie. Przy jej wykonaniu można zastosować dwie różne elektrody. W zależności od rodzaju elektrody uzyskuje się efekt wyciszenia lub pobudzenia skóry. Prąd galwaniczny jest prądem stałym. Przepływ prądu stałego następuje poprzez tkanki.  Zastosowanie anody daje efekt wyciszenia, katody efekt pobudzenia.  Galwanizacja przy użyciu anody stosowana jest w zabiegach do skór wrażliwych, z teleangiektazjami, a nawet z trądzikiem różowatym. Katody używane są do pielęgnacji skór grubych, zwiotczałych , „pozbawionych życia” w celu poprawy ich ukrwienia i pobudzenia. Stosowane są elektrody o różnych kształtach i rozmiarach. Mogą to być wałeczki lub tzw. grzybki.

Podczas zabiegu konieczne są dwie elektrody: czynna i bierna. Za efekt kosmetyczny odpowiada elektroda czynna.  Natomiast elektroda bierna zamyka obwód. Bez nie przepływ prądu nie byłby możliwy.

Rozróżniamy dwie metody zabiegowe:

  1. Labilną – elektrodą czynna pracuje się cały czas, tzn. znajduję się ona w ciągłym ruchu
  2. Stabilną – elektrodą czynna jest maska, którą nakłada się na twarz klienta i która pozostaje nieruchoma przez czas trwania zabiegu.

W trakcie trwania zabieg klient może odczuwać delikatne mrowienie i metaliczne posmak w ustach.

Elektrody umieszcza się na grubym wilgotnym podkładzie lub gazie, nigdy bezpośrednio na skórę. Przed zabiegiem należy zająć wszystkie metalowe ozdoby, należy zwrócić uwagę by ciało klienta żadną częścią nie dotykało metalowych elementów łóżka kosmetycznego.  Zabieg na twarz wykonujemy łagodnie, zwykle 5-10 minut. Klient nie powinien spać.

Po wpływem prądu galwanicznego jony wewnętrzne organizmu zaczynają się przemieszczać:

  • Kationy w kier. Katody „-‘’
  • Aniony w kier. Anody „+”

PRZECIWWSKAZANIA:

-ciąża

-metalowe implanty

-zaburzenia czucia

-rozrusznik serca

-nowotwory i okres 5 lat po

-epilepsja

-zaburzenia krążenia

-stany zapalne

-uszkodzenia i alergie skórne

-choroby przebiegające z gorączką

-trądzik pospolity

-stan po ekstrakcji zęba